Fullspektrálne žiariče

Fullspektrálne žiariče

 

Žiariče sú v infrasaune zdrojom energie. Sú teda najdôležitejší prvok ktorý rozhoduje o vlastnostiach žiarenia. Infra žiarenie rozdeľujeme podľa vlnového rozsahu do troch skupín nasledovne:

 

Krátke vlny ktoré nazývame IR-A – tieto majú vlnový rozsah 0,76 µm – 1,4 µm

Stredné vlny IR-B – tieto majú vlnový rozsah 1,4 µm – 3,0 µm

Dlhé vlny IR-C tieto majú vlnový rozsah 3,0 µm – 8,0 µm

 

Na trhu existujú rôzne typy infrasáun ktoré sú osadené rôznymi typmi infražiaričov. Môžeme spomenúť najčastejšie používané typy ako sú karbónové žiariče, keramické žiariče alebo red light žiariče. Všetky tieto sa používajú samostatne, alebo kombinovane kde napríklad máme osadenú polovicu žiaričov karbónových a polovicu keramických. Väčšina týchto žiaričov je konštruovaná tak, že vyžarujú energiu prevažne, alebo výlučne iba v spektre dlhých vĺn teda nad 3 000 nm (teda nad 3,0 µm). Naopak stredné a krátke vlny pokrývajú iba veľmi málo alebo vôbec. Takýto typ žiarenie je vhodný na relaxáciu a detoxikáciu organizmu. Ak ale chceme dostať zo saunovania v infrasaune maximum, mali by sme vyhľadať infrasaunu ktorá je osadená takzvanými full spektrálnymi žiaričmi. Tieto žiariče vyžarujú energiu vo všetkých troch typoch vlnového žiarenia. Stredné a krátke infra vlny sú pri saunovaní vhodné na hĺbkové uvoľnenie svalov, hojenie rán a intenzívnejšie zvyšovanie imunity. Rovnako tak platí že čím má žiarenie kratšie vlny, tým hlbšie do tela preniká a má tak vplyv nie iba na povrchu kože. Tiež sa dá povedať že čím viac krátkovlnného žiarenia, tým má infrasauna lepší vplyv aj na zdravie, nie len na relaxáciu a uvoľnenie tela.

Z týchto dôvodov sú full spektrálne žiariče najvhodnejšie aké sa v infrasaunách používajú. Nevýhodou je to že sú konštrukčne najnáročnejšie a tým pádom aj najdrahšie čo sa prejavuje v konečnej cene infrasauny s takýmto typom žiaričov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie