Infrasauna Belatrix Vista 1

Kód: 84
Neohodnotené
€1 250 –4 %
Infrasauna Belatrix Vista 1
€1 250 –4 % €1 200
Momentálne nedostupné

Ide o absolútnu novinku infrasáun Bellatrix. Infrasauny Bellatrix Vista Vás poteší nielen svojím nadčasovým striedmym dizajnom, ale aj maximálnou výbavou zahŕňajúce najpokročilejšie prvky v infrasaunování, vrátane kombinácie karbónových a plne spektrálnych žiaričov

Detailné informácie

Podrobný popis

Ide o absolútnu novinku infrasáun Bellatrix. Infrasauny Bellatrix Vista Vás poteší nielen svojím nadčasovým striedmym dizajnom, ale aj maximálnou výbavou zahŕňajúce najpokročilejšie prvky v infrasaunování, vrátane kombinácie karbónových a plne spektrálnych žiaričov .
Sauny Bellatrix splnajú náročné medzinárodné technické normy, čo dokladá široká paleta získaných certifikátov.
* EMF - naše sauny spĺňajú prísne európske štandardy hodnôt elektromagnetického poľa.
Infrasauny Bellatrix obsahujú už vo svojom štandarde:
Kontrolný panel

Prostredníctvom kontrolného panelu ovládate celý chod sauny.
Sauna sa týmto panelom zapína / vypína.
Na displeji sa zobrazuje aktuálna teplota / nastavená teplota, čas saunovania.
Prostredníctvom tohto panelu ovládate zároven osvetlenia v saune (čítacej lampičku, vonkajšie osvetlenie sauny, svetelnú terapiu) Žiadne autoradio, ale skutočne kvalitné audio riešenie. Funkcia Reproduktorový: LCD displej, FM radio, MP3
 
infražiariče

Plne spektrálnej žiariče - vyžarujú infračervené lúče v celom ich spektre žiarenia tzn. vrátane tých krátkovlných. Tieto majú z liečebného hľadiska na ľudský organizmus ten najvýznamnejšia účinok. Vedľa tepelného efektu produkujú aj efekt svetelný. Nahriatie týchto žiaričov je prakticky okamžité, tým sa skracuje doba na nahriatie sauny na požadovanú teplotu.
Karbónové žiariče - sú tvorené tenkými karbónovými pásmi, ktoré pri svojej činnosti vyvinú iba nízku povrchovú teplotu. Saunovanie je vďaka tomu viac komfortnejšie ktoré pri použití keramických a výhradne plne spektrálnych ohrievačov. Zároveň sú energeticky úspornejšie a majú dlhšiu životnosť.
Z vyššie uvedeného je ideálnou kombináciou liečebného a komfortného hľadiska práve použitie plne spektrálnych a karbónových ohrievačov.
Viac informácií o použitých žiaričoch, ich účinku na zdravie človeka,% pokrytie jednotlivých pásiem infračerveného žiarenia nájdete v sekcii Infrasauna - Poradňa - Typy žiaričov
 
Regulácia intenzity vykurovania

Na dosiahnutie väčšieho saunovacieho komfortu užívateľov, sú naše sauny vybavené reguláciou intenzity kúrenia žiaričov.
Intenzitu kúrenie žiaričov, teda ich povrchovú teplotu v našich saunách môžte regulovať podľa svojich pocitov a potrieb. Napríklad tak, že si znížite intenzitu kúrenia za chrbtom, tak aby Vás panel nepálil do chrbta. Teraz si môžete saunu skutočne prispôsobiť Vašim potrebám. Sú dotupné 3 úrovne "kúrenie" resp. "Povrchovej teploty žiaričov". 33%, 66%, 100%.
V prípade potreby je možné plne spektrálna žiariče úplne vypnúť a nechať v prevádzke iba žiariče karbónové.
 
Nožný vykurovací panel

Z dôvodu lepšieho a rovnomernejšieho prehriatie sú naše sauny vybavené dodatočným karbónovým podlahovým panelom.
Pri samotnom saunovaní ste v našich saunách vyhrievania chrbtovými, bočnými, holením kosťami panely + nožným panelom.
Tým je zaručené, že budete skutočne rovnomerne prehrievanie a nebudete mať ani subjektívny pocit chladu.
 
LED svetelná terapia
Keďže je svetlo významnou súčasťou nášho enviromentálneho systému, ovplyvňuje teda to ako sa cítime. Pre ešte hlbšie umocnenie celkového terapeutického účinku sú infrasauny Bellatrix vybavené svetelnou terapiou.
 
LED svetelná terapia je tvorená panelom s rozmerom 20 x 20 cm tvorený RGB LED diódami a ďalej LED pásy umiestnenými pod lavicou a na hornej hrane chrbtových žiaričov.
 
Prostredníctvom kontrolného panelu je potom možné si meniť medzi 7 farebnými odtieňmi v saune. 
 
ionizátor

Nami ponúkané infrasuny, sú taktiež vybavené tzv. Ionizátorom kyslíka.
Ten slúži na čistenie a zlepšenie kvality vzduchu v infrasaune. Ionizátor obohatí vzduch veľkým množstvom záporne nabitých iónov (aniónov).
Takýto vzduch obohatený anióny pripomína vzduch vo vysokých horách alebo pri mori, či svieži a vyčistený vzduch po búrke. Ionizátor kyslíka zbaví znečistený vzduch tabakového dymu, prachu, peľov kvetín a ďalších nečistôt. Infrasauna tak je ideálny prístroj pre osoby, ktoré trpia alergiami, astmatickými problémami a sennou nádchou.
Ďalšou funkciou tohto prístroja je Ozonátor. V tomto móde prístroj prostredníctvom O3 dezinfikuje vnútorný priestor sauny.
 
strešné ventilácia

V prípade infrasáun nehovoríme o hermeticky uzavretých kabínach kde je nutné ohriať vzduch, ktorý následne zohrej používateľa. Infračervené žiarenie zvyšuje Vašu telesnú teplotu priamo.
Pre ideálne priebeh tohto procesu je vyžadovaná mierna circulace čerstvého vzduchu do infrasauny.
Z tohto dôvodu nájdete na strieške našich infrasáun regulovateľnou ventiláciu.
 
predĺžená záruka

Infrasauny Bellatrix sú natoľko kvalitné a preverené infrasauny, že sme schopní garantovať ich bezproblémovú prevádzku po dobu 4 rokov.
Predĺžená záruka sa vzťahuje na všetky infračervené žiariče.
 
Ďalšia výbava
  • Svetelná čítacie lampička vnútri kabíny
  • Masívna konštrukcia (sila dreveného obkladu z je 7mm)
  • držiak nápojov
  • dr¾iak novín
  • dr¾iak uteráka
Opis montáže infrasauny
Infračervené PREHRIEVACÍ kabíny sa dodávajú ako typizované stavebnice, ktoré sa montujú priamo na mieste z jednotlivých panelov.
Možno ich inštalovať kdekoľvek, kde je rovná podlaha a elektrická zásuvka, bez zvláštnych stavebných úprav. Vzhľadom k relatívne malému rozmeru infrasauny tak môže nájsť svoje miesto takmer v každom byte, rodinnom dome, vo fitness, rehabilitačných a masážnych centrách.
 
Na pripojenie do siete je potrebné elektrická zásuvka na 220V a 16A istené.

 

K rozmerom infrasauny, je nutné počítať s rozmerovou toleranciou +5 cm na presah striešky a podlážky.